Uwaga! Kolejne pożary traw! Paliły się suche trawy oraz zarośla na nieużytkach

Kolejne pożary traw w powiecie konińskim. 24 marca 2019 r. paliła się sucha trawa oraz zarośla na nieużytkach w miejscowości Modła, gmina Rzgów na powierzchni około 2 ha. Przez ponad 3 godziny z pożarem zmagało się 30 strażaków, w tym z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2
w Koninie oraz druhowie z OSP Rzgów, OSP Osiecza, OSP Barłogi, OSP Grabienice i OSP Zastruże.


W okresie od 16 lutego do 24 marca 2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odnotowało łącznie 75 pożarów traw na terenie miasta Konina i powiatu konińskiego.

W większości przypadków prawdopodobną przyczyną powstania tych pożarów były podpalenia. Łącznie w działaniach brało udział prawie 800 strażaków PSP i OSP.

Konińscy strażacy po raz kolejny apelują do mieszkańców miasta Konina i powiatu konińskiego o niewypalanie suchych traw i pozostałości roślinnych, gdyż może to doprowadzić
do nieszczęśliwego zdarzenia.

22 marca 2019 roku Jarosław Zieliński sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
i Administracji wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowali kampanię społeczną „STOP pożarom traw”!
Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.

Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione. Grożą za to wysokie kary, nawet do 5 tysięcy złotych, a w przypadkach, kiedy zagrożone jest mienie lub życie – od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 2 w Koninie.

(Visited 118 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz