Ukradł rower, a potem osobowe audi i pieniądze z komisu samochodowego. Dzień później był już w rękach policjantów

Za kradzież i kradzieże z włamaniem odpowie 23-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. Młody mężczyzna ukradł rower, by porzucić go później na rzecz osobowego audi. Dzień później został zatrzymany przez policjantów z Krajenki w chwili, gdy zmieniał tablice rejestracyjne skradzionego pojazdu. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.Zagadka tajemniczych kradzieży została szybko rozwikłana. Historia ma swój początek w nocy z 9 na 10 września br. Wówczas na jednej z pilskich ulic skradziony został markowy rower. Jednoślad został porzucony przy jednym z komisów samochodowych skąd z kolei dokonano kradzieży pieniędzy i osobowego samochodu marki audi o wartości kilku tysięcy złotych.

10 września br. właściciel jednego z komisów samochodowych znajdujących się na terenie Piły powiadomił miejscowych policjantów, że minionej nocy ktoś włamał się do komisu. Skradziono pieniądze oraz Audi A6 wraz z kluczykami. Pilscy policjanci ustalili, że sprawca do komisu przyjechał rowerem, który porzucił przed bramą wjazdową. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile niezwłocznie przekazał komunikat o zdarzeniu do wszystkich jednostek Policji w kraju. Informacja ta trafiła także do policjantów powiatu złotowskiego.

Dzień po kradzieży kryminalni z Komisariatu Policji w Krajence ustalili, że skradziony na terenie Piły samochód może znajdować się w gminie Krajenka. Dzięki bieżącej współpracy między jednostkami oraz ciągłej analizie zebranych w sprawie informacji policjanci namierzyli mającego związek z kradzieżą samochodu 23-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego.

Policjanci ustalili gdzie mężczyzna ukrył skradziony samochód i wkroczyli na teren wytypowanej posesji.  Przed budynkiem zatrzymali złodzieja w chwili, gdy zmieniał tablice rejestracyjne w skradzionym pojeździe. Wykonane przez mundurowych sprawdzenie numeru identyfikacyjnego pojazdu w policyjnych bazach danych potwierdziło ich ustalenia. Szybko okazało się, że młody mężczyzna ma także inne przestępstwa na swoim koncie.

Śledczy przedstawili 23-latkowi również zarzut kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie gminy Krajenka. Po realizacji czynności przez policjantów z Komisariatu Policji w Krajence 23-latek został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pile, gdzie usłyszy zarzuty za przestępstwa, których dopuścił się na terenie powiatu pilskiego.

Za kradzież i kradzieże z włamaniem mieszkańcowi powiatu złotowskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

MF/zlotow.policja.gov.pl

(Visited 73 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz