Uciekał przed dwoma radiowozami… rowerem

18-letni rowerzysta uciekał ulicami Czempinia przed dwoma radiowozami, uszkadzając przy tym zaparkowane samochody. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że prowadził po spożyciu alkoholu, a przy sobie miał narkotyki. Usłyszał łącznie siedem zarzutów, za które odpowie teraz przed sądem.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 14 października br. około godziny 20.50 na ul. Strumykowej w Czempiniu. Policjanci z Czempinia zauważyli rowerzystę, który poruszał się chodnikiem bez oświetlenia. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak ten zignorował polecenie i gwałtownie przyśpieszył, wyraźnie próbując uniknąć policyjnej kontroli.

Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, uciekinier nadal kontynuował jazdę, wjeżdżając w ulicę Kolejową, gdzie natrafił na patrol ruchu drogowego. Widok drugiego radiowozu nie przekonał go jednak do zatrzymania się. Po wjechaniu w ulicę Długą stracił on panowanie nad rowerem i uderzył w dwa zaparkowane BMW, przewrócił się, a następnie zaczął uciekać pieszo, lecz szybko został zatrzymany przez policjantów.

Badanie trzeźwości wykazało, że 18-letni mieszkaniec Czempinia miał w organizmie niemal 0,40 promila alkoholu. Jak się później okazało, nie była to jednak jedyna przyczyna próby ucieczki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym. Wykonane badania zabezpieczonych substancji narkotesterem, wskazały, że była to marihuana. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w kościańskiej komendzie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 18-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów. Odpowiadać będzie przed sądem za posiadanie narkotyków, które kwalifikowane jest jako przestępstwo, a także za liczne wykroczenia drogowe – kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jazdę po chodniku bez wymaganego oświetlenia po zmroku, niestosowanie się do znaków zakazu wjazdu, kilkukrotne niezastosowanie się do sygnałów do zatrzymania oraz uszkodzenie pojazdów.

 

 

(Visited 829 times, 1 visits today)

Leave a Reply