Trzy groźne wypadki jednego poranka

Trzy osoby w szpitalu i cztery rozbite auta to efekt wypadków, do których doszło rankiem 4 listopada na terenie powiatu pleszewskiego.

Pierwszy wypadek zgłoszono do dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie kilka minut po godzinie siódmej. W Lenartowicach, na drodze krajowej nr 12 doszło do zderzenia samochodu dostawczego z osobówką. Na miejsce wypadku natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie. Na miejsce udał się także zespół ratownictwa medycznego i policja. Strażacy zabezpieczyli teren akcji wraz z rozbitymi pojazdami. Jednocześnie rozpoczęto udzielanie pierwszej pomocy trzem biorącym udział w wypadku osobom. Dwie z nich zostały przewiezione do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Następnie zabezpieczono i usunięto wycieki płynów eksploatacyjnych z rozbitych aut.
Zaledwie zakończono działania ratownicze, a już strażacy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzycy zostali wezwani do kolejnego wypadku. Tym razem, w okolicach miejscowości Trzebowa samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Akcję utrudniał fakt, że auto znalazło się w bardzo głębokim rowie. Strażacy musieli zabezpieczyć rozbite auto i udzielić pierwszej pomocy uczestniczącej  w wypadku kobiecie. Poszkodowaną przekazano następnie przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu jej do szpitala. Ostatni tego dnia wypadek miał miejsce kilka minut przed godziną jedenastą w miejscowości Bogusław. Doszło tam do kolejnego dachowania samochodu osobowego. Na szczęście tym razem nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie zabezpieczyli jedynie teren wypadku i rozbity podczas zdarzenia pojazd.

/kppsp-pleszew/

(Visited 760 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz