Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 25

Tragiczny wypadek w Starym Mieście
Tragicznie zakończyła się podróż mężczyzny na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stare Miasto. Do zdarzenia doszło około godz. 06.30 w dniu 5 marca 2020 r.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Kierowca tira nie odniósł obrażeń, natomiast
w samochodzie osobowym znajdował się uwięziony mężczyzna.Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu przy pomocy urządzeń hydraulicznych do kierowcy Renault i ewakuacji go z pojazdu. Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety poniósł śmierć na miejscu.
Ze względu na uszkodzenie zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie. Strażacy uszczelnili uszkodzony zbiornik,
a następnie przepompowali paliwo do zbiorników zastępczych. Przez cały czas trwania działań droga krajowe była zablokowana.
W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto i OSP Modła Królewska.

KM PSP Konin
(Visited 4 035 times, 1 visits today)

Leave a Reply