Tragiczny wypadek! INSPEKTORZY ZABEZPIECZALI DANE CYFROWE

W zderzeniu samochodu osobowego z tirem zginął kierowca osobówki. Inspektorzy wielkopolskiej inspekcji z Konina zabezpieczali dane cyfrowe z wypadku dla policji.


15 grudnia w godzinach popołudniowych inspektorzy z konińskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zostali wezwani do analizy danych cyfrowych z pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej numer 470 w miejscowości Olimpia. Na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Turku dokonano całościowej analizy danych cyfrowych zawartych na karcie kierowcy oraz danych z tachografu cyfrowego. Materiały w postaci zabezpieczonych danych wraz z ich szczegółową analizą przekazane zostały do dalszych czynności policji.

Ogrom zniszczenia pojazdu osobowego wskazywał, że kierowcy winni w każdym przypadku brać pod uwagę gabaryty aut oraz swoje umiejętności. Niestety kierujący pojazdem osobowym zginął na miejscu. Inspekcja apeluje, aby w okresie zimowym kierowcy zachowywali rozwagę i szczególną ostrożność na drodze. Zapowiadane są szczegółowe kontrole prędkości.

(Visited 4 241 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz