Tragiczny stan ciężarówki bez badań technicznych

Usterka układu hamulcowego, różna rzeźba bieżnika opon, zdekompletowana deska rozdzielcza z kontrolkami i wskaźnikami. To tylko część usterek ujawnionych podczas kontroli ciężarówki marki Mercedes przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku. Dodatkowo ciężarówka od dwóch lat miała zatrzymany dowód rejestracyjny.Już na pierwszy rzut oka zatrzymany do kontroli samochód ciężarowy marki Mercedes budził podejrzenia policjantów. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili szereg usterek. Pojazd miał usterkę układu hamulcowego, zdekompletowaną deskę rozdzielczą  bez kontrolek i wskaźników, różną rzeźbę bieżnika, rozbite tylne lampy, niesprawne światła cofania i pozycyjne przednie, widoczna korozja i niepewne mocowanie stopni kabiny.

Dodatkowo kierujący 25-letni obywatel Ukrainy nie okazał dokumentów wymaganych podczas przewozu, przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy oraz nie posiadał odpowiednich wpisów na wykresówkach

W czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie posiada badań technicznych z uwagi na zatrzymanie dokumentu w październiku 2018r.

Przy tylu poważnych i zagrażających bezpieczeństwu nieprawidłowościach, które były poważnymi zagrożeniami w ruchu drogowym policjanci nałożyli na kierowcę samochodu 5 mandatów karnych na kwotę 500 zł za popełnione wykroczenia z Ustawy o Transporcie Drogowym. Natomiast na właściciela pojazdu zostanie nałożona kara w formie decyzji administracyjnej w wysokości 4000 zł.

/turek.policja.gov.pl/

(Visited 476 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz