Tragiczny pożar! Zwłoki mężczyzny w zgliszczach! Straty pożarowe oceniono wstępnie na 150 tysięcy złotych.

9 marca 2019 roku o godzinie 23:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego. Z informacji wynikało także, że jedna osoba nie zdążyła opuścić budynku. Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zastępy JRG oraz OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar poddasza i dachu. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Wśród ewakuowanych brakowało jednego z lokatorów. Strażacy podali prądy wody na palący się obiekt oraz wprowadzono jedną rotę do środka budynku. Po przygaszeniu pożaru, strażacy udali się na przeszukanie całego budynku. W jednym z pomieszczeń znaleziono zwłoki mężczyzny. Ze względu na stan poszkodowanego, odstąpiono od resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Straty pożarowe oceniono wstępnie na 150 tysięcy złotych.

W działaniach trwających około 7 godzin udział wzięło 8 zastępów straży pożarnej: 2 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP Poniec, zastęp OSP Krobia, zastęp OSP Pudliszki oraz oficer operacyjny KP PSP i grupa operacyjna KW PSP.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Burmistrz Ponieca.

Tekst: kpt. Nyczka M,    Zdjęcia: gostyn24.pl

gostyn.psp.wlkp.pl

(Visited 205 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz