Tragiczny finał wypadku z udziałem motocyklisty

Sezon motocyklowy w pełni… Niestety w regionie leszczyńskim widoczne jego pierwsze tragiczne skutki. Śmierć na miejscu wczorajszego wypadku poniósł 46-letni kierowca motocykla, a jego 19-letnia córka, pasażerka jednośladu, przebywa ranna w szpitalu. Drodzy uczestnicy ruchu, uważajcie na trasie, życie macie tylko jedno!


We wtorek, 11 maja br. około godz. 21.00 w Lesznie w rejonie skrzyżowania Al. Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca peugeotem 307, 20-letnia mieszkanka Leszna, jadąc Aleją Jana Pawła II od trony Alei Konstytucji 3 Maja, skręcając w lewo w ulicę Grunwaldzką zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku Aleją Jana Pawła II motocyklem marki yamaha.

Niestety kierowca motocykla, 46-letni mieszkaniec Leszna zginął na miejscu. Jego 19-letnia córka, pasażerka motocykla, została ranna i trafiła do szpitala.

Na skrzyżowaniu dróg przez kilka godzin pracowali policjanci, przeprowadzali i dokumentowali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczali ślady kryminalistyczne, wszystko pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Lesznie. W tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie zmierzające do ustalenia jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, jedź rozważnie i „z głową”, zachowuj bezpieczne odległości między pojazdami, sygnalizuj odpowiednio wcześnie chęć wykonania manewru na drodze, a przede wszystkim obserwuj zachowania innych kierowców i kieruj się zasadą ograniczonego zaufania!

Monika Żymełka/leszno.policja.gov.pl/

(Visited 4 911 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz