Tragedia ! Śmiertelny wypadek na krajowej 12. Nie żyje kobieta, młody mężczyzna przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala

21 marca 2017 r. około godz. 13.50 na drodze krajowej nr 12 przy wjeździe na obwodnicę Borku Wlkp. miał miejsce bardzo groźny wypadek.


Na prostym odcinku tej drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia kierujący w obu pojazdach odnieśli poważne obrażenia i pozostawali w rozbitych samochodach. Jeszcze przed przyjazdem zadysponowanych służb ratowniczych, osoby postronne po ewakuacji na zewnątrz z pojazdu rozpoczęły reanimację kobiety kierującej samochodem Peugeot 207. Drugi poszkodowany (mężczyzna) w chwili dojazdu pierwszego zastępu  straży pożarnej był przytomny i pozostawał w rozbitym Audi A4, skarżąc się na bóle kręgosłupa i brzucha. Przybyłe zastępy z JOP po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, natychmiast przejęły poszkodowanych udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy, prowadząc resuscytację krążeniowo oddechową z użyciem AED nieprzytomnej z zatrzymaniem krążenia poszkodowanej oraz zaopatrując drugiego poszkodowanego do czasu przybycia zespołów ZRM i LPR. Pomimo wysiłków ratowników, 53 – letniej kobiety nie udało się uratować, lekarz ZRM stwierdził zgon. Poszkodowanego 25 – letniego kierowcę z drugiego pojazdu z urazem kręgosłupa zabrano śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Na czas trwania akcji ratowniczej i czynności dochodzeniowych policji i prokuratora, droga krajowa była zablokowana. Policja zapewniła objazdy. W działaniach ratowniczych udział brało 3 zastępy PSP z Gostynia, zastęp OSP z Borku Wlkp., 3 zespoły ZRM, LPR i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Michał Pohl – oficer prasowy KP PSP Gostyń
Zdjęcia: st. kpt. Jacek Sowiński – KP PSP Gostyń
(Visited 2 399 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz