Szczęśliwy finał groźnego wypadku

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło 7 lipca 2021 r. po godz. 20.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Golina Kolonia, gmina Golina.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono na poboczu drogi leżący na boku samochód osobowy z dachem wbitym w drzewo. W pojeździe znajdował się przytomny uwięziony kierowca.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na stabilizacji pojazdu. Następnie przystąpiono do wykonania dostępu do wnętrza pojazdu przy pomocy urządzeń hydraulicznych. W pierwszej kolejności wykonano dostęp od tylnej strony, co umożliwiło dotarcie ratownika do poszkodowanego i udzielenie mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W dalszej kolejności odcięto dach, tylne fotele i odciągnięto kolumnę kierownicy. W tym samym czasie strażacy usunęli część podłogi w celu odcięcia fotela i odblokowania zakleszczonych nóg. Koniecznym okazało się również wycięcie dwóch drzew, które utrudniały prowadzenie działań.

Powyższe czynności ratownicze pozwoliły na wydobycie poszkodowanego z pojazdu i przekazanie go będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przytomny kierowca został przetransportowany do szpitala.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Golina i OSP Węglew.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie

(Visited 476 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz