System eCall powiadomił o kolizji

Na 102 kilometrze drogi ekspresowej S5 zakończył jazdę mieszkaniec województwa lubuskiego, po tym jak prowadzone przez niego auto uderzyło w barierę energochłonną. Poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy.
Do kolizji doszło w sobotę 29 czerwca 2024 r. około godz. 1700 tuż przed węzłem Rawicz, a informacja o niej trafiła do służb za pośrednictwem modułu wykrywania kolizji lub wypadku drogowego i automatycznego wezwania pomocy na miejsce zdarzenia (eCall).

Kierujący toyotą corollą prawdopodobnie utracił panowanie nad kierownicą,
w konsekwencji czego poruszające się w kierunku Poznania auto uderzyło w barierę energochłonną, a następnie odbijając się od niej zatrzymało się na środku jezdni.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowani zostali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu oraz strażacy ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach.

Ich działania polegały m.in. na zabezpieczeniu terenu, odłączeniu zasilania akumulatorowego w uszkodzonym pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 28-latkowi uskarżającemu się na dolegliwości bólowe kończyny dolnej,
a także na przemieszczeniu toyoty na pas zieleni i usunięciu zanieczyszczeń z jezdni.

Kierowca trafił do rawickiego szpitala.

Na czas prowadzonej akcji, która trwała niespełna godzinę, ruch kołowy w kierunku Poznaniu został wstrzymany.

Oprócz strażaków na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, zespół ratownictwa medycznego oraz służba utrzymania drogi S5.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Skrzypczak, KP PSP w Rawiczu

Zdjęcia: dh Michał Hoffmann, OSP w Izbicach

 

 

(Visited 215 times, 1 visits today)

Leave a Reply