Straż Graniczna zatrzymała w pociągu do Niemiec dwóch Afgańczyków

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy w pociągu jadącym przez Poznań z Warszawy do Berlina zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu, którzy posługiwali się podrobionymi duńskimi kartami pobytu.

Wczoraj w pociągu relacji Warszawa-Berlin funkcjonariusze SG przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec dwóch mężczyzn,


obywateli Afganistanu w wieku 18 oraz 17 lat. Cudzoziemcy do kontroli przestawili paszporty oraz duńskie karty pobytu, których wygląd wzbudził podejrzenia strażników granicznych co do ich autentyczności. Szczegółowa analiza potwierdziła, że dokumenty zostały podrobione na wzór oryginalnych. Mężczyźni zostali zatrzymani. Przedstawiono im zarzut posługiwania się podrobionymi dokumentami. Cudzoziemcy poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wymiaru kary na okres 1 roku. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że Afgańczycy złożyli wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej w Grecji. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy wszczęli proces przekazania cudzoziemców stronie greckiej. Strażnicy graniczni złożą również wniosek o umieszczenie obywateli Afganistanu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 (Visited 593 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz