Sprawca kolizji z 3 promilami

38-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego wybrał się w podróż mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie to alkohol sprawił, że w Jarocinie, zderzył się z innym samochodem i odjechał. Jego niebezpieczny rajd został zakończony dzięki spostrzegawczości innego kierowcy. Mężczyźnie grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.


26 sierpnia br. kilkanaście minut po godzinie 18.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym jadącym z Jarocina w kierunku Kalisza. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że mężczyzna siedzący za kierownicą dostawczego Fiata Ducato ma problem ze zmieszczeniem się na jednym pasie drogi i, że omal nie staranował jego auta a jego wygląd wskazuje na to, że może być pod wpływem alkoholu i że przysypia za kierownicą.

Mundurowi, którzy zostali zadysponowani do skontrolowania kierowcy, zauważyli wskazany pojazd w Witaszycach na parkingu przy drodze krajowej nr 11. Kierującym fiatem okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Ponieważ od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, funkcjonariusze przeprowadzili badanie na jego zawartość w organizmie. Jak wykazało urządzenie, mężczyzna miał w sobie 3 promile alkoholu.
38-latek został przewieziony do jarocińskiej komendy. Tam, podczas wykonywania dalszych czynności z z jego udziałem stawił się mężczyzna, który chciał zgłosić kolizję. Ustalono, że do zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut wcześniej na jednej ze stacji paliw w Jarocinie, gdzie kierowca Fiata Ducato podczas manewru cofania miał uderzyć w samochód poszkodowanego i odjechać. Okazało się, że kierowcą wskazanego pojazdu był przebywający już na komendzie nietrzeźwy mieszkaniec powiatu wołomińskiego.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Może stracić uprawnienia do kierowania pojazdami  na 3 lata. Grozi mu też kara więzienia do 2 lat. Ponadto mężczyzna odpowie także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Ochrona życia ludzkiego jest jednym z podstawowych zadań policji. Dlatego mundurowi patrolując drogi będą w sposób szczególny zwracać uwagę na kierujących pojazdami mechanicznymi. Zasiadając za kierownicę samochodu każdy musi liczyć się z tym, że za chwile może zostać zatrzymany w celu kontroli stanu trzeźwości.

Podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy widząc niepokojące zachowania innych kierowców na drogach, bądź wiedząc, że za kierownica jakiegoś pojazdu siedzi osoba będąca pod wpływem alkoholu – nie pozostają obojętni. Każda taka informacja przekazana Policji jest przez nas weryfikowana a dzięki temu, pijani kierowcy są eliminowani z ruchu i ponoszą konsekwencje karne za swoje naganne i nieodpowiedzialne zachowanie.

/jarocin.policja.gov.pl/

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz