Sompolno/Kramsk/Wierzbinek – kolejna odsłona „Razem dla Bezpieczeństwa”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z kolegami z Komisariatu Policji w Sompolnie i pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie przeprowadzili wczoraj działania prewencyjne dotyczące ruchu drogowego. Tym razem chodziło o używanie pasów bezpieczeństwa i elementów odblaskowych.
Kierowcy przejeżdżający wczoraj przez trzy gminy naszego powiatu: Kramsk, Sompolno i Wierzbinek mogli natknąć się na niewielkie zamieszanie, w którym brali udział policjanci, samorządowcy oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Cały ten zespół był ustawiony przy drogach, a policjanci wypatrywali kierowców niekorzystających z pasów bezpieczeństwa. Byli jednak i tacy, którzy chcieli skorzystać z urządzenia pomimo tego, że jechali prawidłowo zabezpieczeni.

Tym razem popełniający to wykroczenie nie dostawali mandatu, ale za to musieli usiąść na specjalne urządzenie do symulacji zderzenie samochodem przy niewielkiej prędkości. Doświadczenie to ma pokazać jak działają pasy bezpieczeństwa i jak odczuwa bardzo słabe uderzenie nasz organizm.

Z urządzenia skorzystał też Burmistrz Sompolna Roman Bednarek, który jednak nie został przyłapany na kierowaniu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, ale uczestniczył w działaniach razem z pozostałymi, a w doświadczeniu wziął udział jedynie w celach naukowych.

Marcin Jankowski/konin.policja.gov.pl

(Visited 183 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz