Skup butelek Kompanii Piwowarskiej zmienia lokalizację

Skup butelek Kompanii Piwowarskiej, działający dotychczas na parkingu centrum handlowego M1 przy Lech Browary Wielkopolski, przenosi się do środka centrum handlowego M1. W związku z planowaną przeprowadzką nastąpi krótka przerwa w funkcjonowaniu skupu. Punkt w obecnym miejscu będzie otwarty do 20 sierpnia br. włącznie i ponownie ruszy w nowej lokalizacji 1 września br. W centrum handlowym skup będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-16.00.


W skupie butelek przyjmowane są butelki zwrotne zarówno piw Kompanii Piwowarskiej (Lech Premium, Lech Free we wszystkich wariantach, Lech Pils, Wojak, Dębowe, Żubr, Prażubr, Kozel, Tyskie, Książęce) jak równieżopakowania wielokrotnego użytku innych polskich producentów piwa.

Za butelki Kompanii Piwowarskiej można otrzymać kwotę 50 groszy, za inne opakowania 30 groszy. Przy zwrocie butelek nie jest wymagany dowód zakupu piwa, natomiast obowiązuje limit dobowy – 1 osoba może zwrócić 100 sztuk zwrotnych opakowań szklanych.

Skup butelek będzie nadal działał z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności związanych z pandemią. Wszystkie osoby, które będą chciały oddać butelki zwrotne muszą mieć maseczkę ochronną i rękawiczki, a pracownik skupu będzie obsługiwał po jednej osobie w tym samym momencie.

Butelka zwrotna jest najbardziej ekologicznym opakowaniem piwa dostępnym na sklepowej półce. Kompania Piwowarska dystrybuuje 49% swoich produktów w opakowaniach zwrotnych: szklanych butelkach oraz w kegach. Średnio butelka „żyje w rynku” dwa lata i w tym okresie rotuje dziewięć razy, choć mogłaby być wykorzystana przynajmniej 20 razy. Powodem takiego stanu rzeczy jest nadal niski poziom zwrotności, który choć na razie lokalnie rozwiązuje punkt skupu butelek przy Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu. Dotychczas zgromadził on już przeszło 1 mln tych opakowań wielokrotnego użytku.

Więcej informacji znajduje się w regulaminie skupu na stronie www.kp.pl

Zapraszamy!

Kompania Piwowarska

(Visited 72 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz