Sąsiedzka pomoc w wypadku na drodze krajowej nr 36.

W czwartek przed południem rawiccy strażacy zostali wezwani do wypadku na drodze krajowej nr 36. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów poszkodowana została jedna osoba.


W czwartek, 20 października 2022 r. o godz. 10.38 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu wpłynęła prośba od dyżurnego KP PSP w Górze o udzielenie wsparcia podczas działań ratowniczych związanych z wypadkiem drogowym w miejscowości Wodniki (gm. Wąsosz).

W centrum wsi, ciągnik siodłowy z naczepą pełną buraków uderzył w bok przecinającego krajową „36” matiza. Kierująca nim kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Na szczęście jechała sama. Gdyby w aucie byli pasażerowie –  wypadek zapewne miałby tragiczny finał.

W działaniach uczestniczyli rawiccy i górowscy funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, strażacy ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, Zespół Ratownictwa medycznego z Rawicza oraz policjanci.

W ciągu ostatniego tygodnia to już trzecia interwencja strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu związana ze zdarzeniem drogowym na DK 36, na terenie Dolnego Śląska. Poprzednie miały miejsce w Wąsoszu na ul. Kolejowej oraz pomiędzy Wodnikami i Wąsoszem.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP/kppsp-rawicz/

(Visited 36 times, 1 visits today)

Leave a Reply