Samochód dachował a sprawca tego zdarzenia uciekł…

Kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, następnie doprowadził do zdarzenia drogowego w wyniku którego inny samochód dachował. Kierujący nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanej zamiast tego zbiegł z miejsca zdarzenia.

25 maja po godzinie 16 dyżurny Komendy powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bralin. Natychmiast wysłani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, iż kierująca osobową skodą, 62 – letnia mieszkanka Bralina, została uderzona w tył swojego pojazdu przez inny ciemny samochód w wyniku czego straciła panowanie nad swoim pojazdem na skutek czego wypadła z drogi uszkadzając betonowy płot oraz znak informujący o przejściu dla pieszych. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała kobietę do kępińskiego szpitala. W dalszym toku wykonywanych czynności, nasi funkcjonariusze ustalili, iż kierujący, który doprowadził do tego zdarzenia drogowego odjechał w kierunku miejscowości Syców i już po niecałym kilometrze napotkano porzucony w przydrożnym rowie pojazd marki opel vectra z widocznymi uszkodzeniami z przodu, które mogły wskazywać że to właśnie ten pojazd brał udział w zderzeniu ze skodą. Po 45 minutach od zdarzenia kierujący oplem został zatrzymany przez naszych funkcjonariuszy, okazał się nim być 29 – letni mieszkaniec Borku Mielęckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie urządzeniem wskazało ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i teraz po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kępnie gdzie zostaną mu postawione odpowiednie zarzuty.

Policja apeluje o rozsądek za kierownicą. Pomimo wielu działań podejmowanych przez Nas, problem z kierującymi na „podwójnym gazie” na naszych drogach nadal istnieje. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych. Będziemy wyciągać surowe konsekwencje prawne wobec osób, które nic sobie nie robią z odpowiedzialności na drodze…

kepno.policja.gov.pl

 

(Visited 194 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz