Samochód ciężarowy w rowie

W poniedziałek, 25 października o godz. 16.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wjechaniu pojazdu ciężarowego do rowu oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Chełminko gm. Duszniki.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, Policja oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy z przyczepą, który znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników LPR pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Mikołaj Skąpski/kppsp-szamotuly

(Visited 793 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz