RYZYKOWALI I PRZEŁADOWYWALI POJAZDY! Na drogi wyjechały busy „klasy ciężkiej”

Po świątecznej majówce kierowcy na terenie Wielkopolski zachowywali się tak, jakby chcieli nadrobić świąteczne dni, kiedy nie jeździli. Na drogi wyjechały busy „klasy ciężkiej”, które były nawet o sto procent przeładowane i stwarzały realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Przeładowany pojazd to zwiększone ryzyko utraty stabilności na zakrętach, zwiększona możliwość pęknięcia opon i przede wszystkim zwiększona długość drogi hamowania.

Kontrola przeprowadzona 8 maja przez inspektorów transportu drogowego z Kalisza na punkcie wagowym w Łęce Opatowskiej na drodze krajowej numer 11 potwierdziła panującą w Polsce tendencję do wożenia ciężkiego ładunku przeładowanymi pojazdami o nominalnej mniejszej ładowności. Dopuszczalna masa całkowita przeładowanego meblami iveco wynosiła 3,5 tony, a waga pokazała aż 7,5 tony, czyli ponad sto procent więcej niż mógł ważyć.

W tym samym dniu inspektorzy z oddziału kaliskiego inspekcji zważyli w sumie 7 busów, z których cztery przekraczały normy w znaczący sposób. Kierowców przeładowanych pojazdów ukarano mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych. Żeby móc kontynuować dalszą jazdę, szoferzy musieli zorganizować przeładunek nadwyżki wiezionych towarów.

(Visited 924 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz