Rolnik okradł rolnika

W ręce kryminalnych z Czarnkowa wpadł 24-letnik rolnik z powiatu pilskiego. Mężczyzna odpowie za kradzież przyczepy rolniczej, należącej do gospodarza z gminy Czarnków. Wartość skradzionego pojazdu, pokrzywdzony rolnik oszacował na kwotę ponad 2 tys. złotych.


Teraz podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do kradzieży doszło w nocy z 26 na 27 września br. na terenie jednej z miejscowości w gminie Czarnków. Z relacji pokrzywdzonego rolnika wynikało, że przyczepa wraz z plastikowymi pojemnikami na wodę dla bydła, skradziona została z należącej do niego łąki. Jej wartość oszacował na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się czarnkowscy kryminalni. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że za przestępstwo odpowiedzialny jest 24-letni rolnik z powiatu pilskiego. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Podczas przeszukania należącej do niego posesji, w jednym z pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli skradzioną przyczepę.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu przez policjantów zarzutu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Jednak o ostatecznej dla niego karze zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra

(Visited 1 320 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz