Rodzina z Czempinia straciła dach nad głową

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie (19 kwietnia br.) w Czempiniu.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie wpłynęło o godzinie 10:38 za pośrednictwem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.


Ze zgłoszenia wynikało, że w obiekcie może znajdować się dziesięcioletnie dziecko. Po niespełna siedmiu minutach na miejsce dotarli strażacy z OSP Czempiń, a za nimi kolejne zastępy. Do działań zadysponowanych zostało 10 zastępów w sile 38 strażaków.

Pierwszą osobą, która zareagowała na pożar był pracownik firmy budowlanej prowadzącej nieopodal remont. Zaopiekował się chłopcem przebywającym na zewnątrz palącego się domu oraz ewakuował dwa psy będące w środku. Zachowanie Pana zasługuje na wyrazy dużego uznania.  Dzięki jego postawie być może uniknięto większego nieszczęścia, a strażacy po przybyciu na miejsce pożaru otrzymali niezbędne informacje o panującej sytuacji.
Niestety z uwagi na konstrukcję budynku pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał, niszcząc poddasze i dach. Na szczęście ogień nie przedostał się na część mieszkalną i udało się ewakuować niemal nie zniszczone wyposażenie oraz rzeczy osobiste mieszkańców.

Na miejsce przybył również burmistrz Czempinia oferując pomoc w zabezpieczeniu mienia i ewentualnego znalezienia lokalu zastępczego.

Opracowanie: st. kpt. Damian Gorwa – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

(Visited 204 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz