Red Hotki ponownie Wicemistrzyniami Polski !

Historia zatoczyła koło i tak jak w poprzednim roku zawodniczki Red Hot Czili Buk powtórzyły swój największy sukces jakim jest wicemistrzostwo Polski. Warto nadmienić, że jest to 7 medal Mistrzostw Polski Red Hotek. Zdobywały je kolejno w 2008, 2009, 2012, 2013, 2015, 2017 i 2018 roku.


Droga do Mistrzostw była długa i momentami wyboista. Red Hotki postanowiły w tym roku zdobywać doświadczenie przede wszystkim z zagranicznymi rywalami – zmierzyły się z nimi podczas Klubowych Mistrzostw Europy (9 miejsce) oraz na turnieju w Pradze i Budapeszcie. Jak widać w końcowym rozrachunku przyniosło to oczekiwany efekt – srebrny medal Mistrzostw Polski.
W wielkim finale mogło wziąć udział 8 najlepszych drużyn w Polsce, które przez cały sezon zbierały punkty w turniejach eliminacyjnych. W Starych Jabłonkach, gdzie odbył się decydujący turniej zawodniczki trafiły do bardzo mocnej grupy, którą przeszły jak burza wygrywając wszystkie spotkania (Pyrki Poznań, UKS Olimpijczyk oraz BHT Byczki Kowalewo Pomorskie). W półfinale trafiły na debiutujący i silny zespół z Varsovi, który pokonały 2:0. Następnie przyszedł czas na finał z odwiecznym rywalem – drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego. Znakomicie rozegrane wcześniejsze mecze rozbudziły w Red Hotkach duży apetyt. Pierwszy set padł łupem Bukowianek, w drugiej partii zwyciężyły Piotrkowianki. O końcowym triumfie zadecydować więc musiały shoot outy, które skuteczniej rozegrały Piotrkowianki.
„Awans do finału mistrzostw Polski to ogromny sukces. Nasz zespół przez ostatni rok zrobił bardzo duży postęp. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku chciałyśmy sięgnąć po złoto, zabrakło naprawdę niewiele ale nie jest to nasze ostatnie słowo” – mówi Anna Błaszczyk, która reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata w Kazaniu(6 miejsce)
„Piłka ręczna plażowa wciąż sprawia nam wiele radości. Cieszę się, że poziom beachhandballu w Polsce wciąż rośnie, że pojawiają się nowe drużyny. Najbardziej cieszy fakt, że od wielu lat jesteśmy w czołówce, a także godnie reprezentujemy Polskę poza granicami naszego kraju” – dodaje Izabela Białek

Nasz sukces nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta i Gminy Buk oraz Starostwa Powiatowego, a także Firmy REMO, BMM, Walutomat, Redos, Makesport Polska oraz White Hare.

Skład: Anna Błaszczyk, Maja Karasiewicz, Izabela Białek, Ewa Wozińska, Roksana Grudzińska, Anna Żołyniak, Monika Kacprzak, Agnieszka Przybylska, Iwona Rura, Magdalena Błaszczak, Monika Król, Małgorzata Kochańska-Lizewicz, Natalia Karasiewicz, Martyna Wasiak, Trener Jakub Błaszczyk, Manager Dominika Kamińska

(Visited 456 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz