Poznań z prestiżową nagrodą podróżników

Poznań zdobył Nagrodę dla Najlepszego Wschodzącego Kierunku Podróżniczego w 2020 r. To wyróżnienie przyznawane w Londynie przez najpopularniejszych blogerów podróżniczych. Stolica Wielkopolski znalazła się w grupie 30 najbardziej polecanych miejsc na świecie.

Nagroda „Travel Lemming Emerging Destination Award” przyznawana jest corocznie. Poznań został do niej nominowany przez Krajowe Biuro Turystyki. Zwycięzców wyłaniają w głosowaniu znani blogerzy podróżniczy – tegoroczna trzydziestka jurorów ma wspólnie ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych.


Wyniki zostały oficjalnie opublikowane na stronie TravelLemming.com, która promuje nowe miejsca podróży na świecie jako rozwiązanie problemu nadmiernej turystyki.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nominację – podkreśla Norbert Zieliński z Działu Promocji Turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. –  To prawdziwy zaszczyt być jednym z najlepszych wschodzących miejsc turystycznych na świecie. Ciężko pracujemy, aby Poznań był atrakcyjnym miejscem odwiedzin, a ta nagroda z pewnością usprawni naszą pracę i zmotywuje nas do ulepszenia istniejącej oferty i stworzenia zupełnie nowych, ekscytujących projektów.

Jurorzy uzasadnili swoją decyzję: „Trudno uwierzyć, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez turystów. Ale przynajmniej nie będziesz musiał przepychać się przez tłumy, aby zanurzyć się w kolorowej architekturze Poznania i jego uroczych uliczkach. Mimo, że jest jednym z najstarszych (i najpiękniejszych) miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić, bo kwestią czasu jest odkrycie jego malowniczych ulic przez podróżników. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego naszym zdaniem Poznań będzie dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010”.

Wśród najważniejszych atrakcji Poznania wymieniono Stary Rynek, Zamek Cesarski, jezioro Maltańskie i Cytadelę. Jurorzy podkreślili, że stolica Wielkopolski warta jest odwiedzenia przez cały rok i zapewnia turystom rozrywkę również zimą.

 – Polska jako całość jest niedocenianym kierunkiem podróży w Europie, a Poznań nie jest wyjątkiem! – ocenia Matt Kepnes, jeden z sędziów i bloger podróżniczy stojący za witryną Nomadic Matt.

Witryna TravelLemming.com zaprasza również czytelników do oddania głosów na ich ulubione miejsce podróży, a zwycięzcy na każdym kontynencie są premiowani coroczną nagrodą „Readers’ Choice”.

AW /poznan.pl/

(Visited 32 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz