Poznań przeszkoli lekarzy
Urząd Miasta Poznania wraz z Uniwersytetem Medycznym organizuje szkolenie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej dot. profilaktyki zachorowań na raka szyi i głowy. Spotkanie odbędzie się 3 marca 2017r.
Celem spotkania jest zapewnienie poznańskim lekarzom dostępu do wiedzy, która znacząco wpłynie na szybkie i profesjonalne diagnozowanie chorób nowotworowych wśród mieszkańców miasta Poznania już na poziomie lekarza pierwszego kontaktu.
– W ostatniej dekadzie nastąpił znaczny wzrost zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Bardzo ważne w chorobach nowotworowych jest wczesne rozpoznanie schorzenia – przekonuje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.
Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce w 2013 roku, rozpoznano blisko 11 tysięcy zachorowań na nowotwory szyi i głowy. Połowy z tych osób nie udało się uratować. Dane te wyraźnie pokazują jak ważna jest profilaktyka. Wczesne wykrycie schorzenia wielokrotnie zwiększa szanse na przeżycie.
W ramach Ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej, Urząd Miasta Poznania wraz z Uniwersytetem Medycznym organizuje spotkanie skierowane do lekarzy POZ. Za udział w spotkaniu uczestnicy otrzymają 1 punkt edukacyjny. W przeszłości Miasto Poznań finansowało już podobne szkolenia dla lekarzy rodzinnych w ramach programu profilaktyki i wczesnego rozpoznawania czerniaka. Realizatorem programu było Wielkopolskie Centrum Onkologii.
Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z rozpoznawaniem wczesnych objawów choroby, a także prawidłowej diagnostyki. Uczestnicy będą również mogli zapoznać się ze współczesnymi metodami leczenia nowotworów.
Spotkanie odbędzie się 3 marca 2017r o godzinie 18:00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17.
Zainteresowani lekarze wciąż mogą zgłosić się do udziału w szkoleniu. Uczestnictwo należy potwierdzić do 1 marca 2017 r., email: wziss@um.poznan.pl lub pod nr tel. 61 878 58 57 lub 61 878 54 27.
Rafał/Giedrojć/biuro prasowe/poznan.pl