POWIAT NOWOTOMYSKI: Poszukiwania zaginionego mężczyzny

W środę (07.07.2021), parę minut po godzinie 23:00 SGPR Poznań (Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca w ramach naszej JRG) razem z Grupa Ratownictwa Specjalistycznego – OSP Poznań  zostały zadysponowane do poszukiwań mężczyzny w powiecie nowotomyskim.


Ze zgłoszenia, które wpłynęło do strażaków w Nowym Tomyślu wynikało, że mężczyzna zgubił się w lesie niedaleko miejscowości Przyłęk i utknął na bagnach. Mężczyzna zgłosił, że jest uwięziony i nie może się stamtąd ruszyć, a dodatkowo kończy mu się bateria w telefonie. Nie był w stanie określić swojej lokalizacji.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia, wstępnym rozpoznaniu sytuacji i terenu, zaczęliśmy przeszukiwać wskazane miejsca. Działaliśmy w kilku zespołach:
– 2 psy o specjalizacji terenowej z przewodnikiem i nawigatorami
– 2 ratowników na quadzie
– kilkanaście pieszych patroli
Wspierała nas również Komenda Wojewódzka PSP ze swoim dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną.
Około godziny 5 nad ranem, ratownikom z quada udało się nawiązać kontakt głosowy z zaginionym mężczyzną, którego po kilkudziesięciu minutach udało się zlokalizować i wydostać z bagna w którym utknął. Odnaleziony mężczyzna był w dobrym stanie, bardzo zmęczony i lekko wyziębiony został przekazany Policji.
Bardzo dziękujemy za współpracę przy akcji JRG Nowy Tomyśl, lokalnym OSP oraz Policji i rodzinie zaginionej osoby.
Kolejne ludzkie życie uratowane!

/kmpsp-poznan/

(Visited 3 435 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz