POWIAT NOWOTOMYSKI: Dachowanie na skrzyżowaniu DW302

W dniu 27 października 2023 o godzinie 15:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku 2 samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 302 w okolicach skrzyżowania na Chrośnicę.
Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz dwa zastępy OSP Chrośnica.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano 2 samochody osobowe, jeden z nich Toyota Aygo na środku drogi prostopadle do osi jezdni, drugi samochód Toyota Yaris na dachu w przydrożnym rowie. Z obu pojazdów osoby kierujące wyszły przed przybyciem zastępów straży na miejsce zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu zdrowia osób biorących udział w wypadku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu kierującemu (skala AVPU, kontrola ABC, wsparcie psychiczne, tlenoterapia bierna, stała kontrola parametrów), odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji i neutralizacji płynów eksploatacyjnych rozlanych na drodze w wyniku zdarzenia. Następnie poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Kierownik zespołu ZRM podjął decyzję o transporcie osoby poszkodowanej do szpitala w Nowym Tomyślu.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Nowy Tomyśl
 

 

 

(Visited 1 943 times, 1 visits today)

Leave a Reply