Postawa godna naśladowania! Dzięki STAROŚCIE policjanci zatrzymali kierującego BMW.

Dzięki ujęciu obywatelskiemu przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, policjanci z Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymali kierującego pojazdem osobowym marki BMW. Według zgłaszającego młody człowiek jechał niepewnie i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że kierowca prowadził swój pojazd bez uprawnień. Dodatkowo przyznał, że do egzaminu na prawo jazdy podchodził siedem razy, jednak nigdy go nie zdał. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.Przekraczanie prędkości, kierowanie pojazdem bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i narkotyków, nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, to tylko niektóre przyczyny tragicznych zdarzeń na drogach. Mimo wielu akcji profilaktyczno-informacyjnych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile, niestety dochodzi do poważnych zdarzeń na drodze.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu, że należy reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower, osobę, która podejrzanie i niepewnie prowadzi auto. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Właśnie dzięki takim postawom, kiedy mieszkańcy naszego miasta informują pilską Policję o swoich spostrzeżeniach i uwagach, jesteśmy w stanie zapobiec wielu tragediom. Ale również nasi mieszkańcy aktywnie włączając się w pomoc na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

16 marca br. w godzinach wieczornych do Dyżurnego pilskiej komendy zadzwonił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski i przekazał, że jedzie za pojazdem marki BMW, który prowadzi bardzo mody człowiek. Według zgłaszającego kierowca niepewnie jechał i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W aucie podróżowało jeszcze kilku innych młodych osób. Starosta jechał cały czas za pojazdem BMW i był w stałym kontakcie z dyżurnym. Dzięki takiej postawie, policjanci zatrzymali kierującego na terenie gminy Szydłowo. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec Wałcza prowadził auto bez uprawnień. Przyznał funkcjonariuszom, że siedmioktrotnie podchodził do egzaminu na prawo jazdy, jednak nigdy go nie zdał. Młody mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Pamiętajmy, że dzięki takim postawom możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Piły i powiatu pilskiego za każdą informację, każdą wiadomość i sygnały, które każdego dnia otrzymujemy od Państwa. Właśnie dzięki takim postawom policjanci mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, które czyhają na drodze.

podkom. Żaneta Kowalska/pila.policja.gov.pl

(Visited 372 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz