Pościg za nietrzeźwym kierującym na terenie gminy Grabów nad Prosną. Sprawca zatrzymany, usłyszał już zarzuty

2 maja 2020 roku dzielnicowi Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną w bezpośrednim pościgu zatrzymali kierującego, który nie reagował na polecenia do zatrzymania się. Mężczyzna uciekał przez około 5 kilometrów. Był nietrzeźwy, usłyszał już zarzuty.


W sobotę, 2 maja,  około godziny 13:35 dzielnicowi z Grabowa nad Prosną chcieli skontrolować osobowego Volkswagena. Na widok radiowozu kierujący zaczął przyspieszać. Nie zatrzymywał się też po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu.  Policjanci podjęli pościg.

Na szczęście już po zaledwie około pięciu kilometrach funkcjonariuszom udało się zatrzymać ścigany pojazd i obezwładnić kierującego. Volkswagenem poruszał się 37-latek, mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,38 mg/l. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Na szczęście w trakcie pościgu nikt nie odniósł obrażeń.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 92 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz