PONAD 30 TON NADWAGI! [ZDJĘCIA, FILM]

Nienormatywny zespół pojazdów został zatrzymany dynamicznie na drodze krajowej przez wielkopolskich inspektorów. Na naczepie znajdowała się koparka z dwoma łyżkami. W sumie pojazd ważył o blisko osiemdziesiąt procent więcej niż powinien.


6 lipca inspektorzy z Gniezna monitorowali krajową „92” i drogę szybkiego ruchu S5 na ich wielkopolskich odcinkach. Kiedy zauważyli długi i ciężki pojazd nakazali mu zjechać na punkt kontrolny. Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy, czyli na potrzeby własne, wykonywał pojazdem nienormatywnym miejscowy przedsiębiorca, którego pojazd inspektorzy zważyli.

Ładunek podzielny składał się z koparki z łyżką i drugiej łyżki. Ciągnik siodłowy o czterech osiach wraz z czteroosiową naczepą powodował szereg naruszeń na drodze. Jego rzeczywista masa całkowita została przekroczona o 79 procent i wyniosła 71,6 tony, czyli nastąpiło przekroczenie o 31,6 tony od 40 ton dopuszczalnej masy całkowitej. O 6,4 tony za dużo wykazały też wagi na grupie osi. Zamiast 27 ton były 33,4, czyli przekroczenie nacisku o 23,7 procent. Ponadto nienormatywne były: długość i szerokość pojazdu o ponad 28 procent oraz wysokość o ponad 6 procent.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne od obydwu pojazdów. W przypadku ciągnika siodłowego wystąpiła niezgodność stanu faktycznego z zapisami w dowodzie rejestracyjnym i Centralnej Ewidencji Pojazdów. W rzeczywistości miał bowiem cztery osie, a nie trzy jak napisano w ewidencji. Nie działały w nim, podobnie jak w naczepie, światła cofania, a w naczepie stwierdzono dodatkowo nieszczelny układ pneumatyczny. Zespół pojazdów został Doprowadzony do normatywności przez rozładowanie koparki, a właściciel musiał zorganizować jej dalszy przewóz już zgodnie z przepisami. Zostaną wszczęte dwa osobne postępowania administracyjne wobec przedsiębiorcy. Z Ustawy prawo o ruchu drogowym w sumie na kwotę 18000 złotych: za przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia kategorii VII 15000 złotych i za brak pojazdu wykonującego pilotowanie 3000 złotych. Z kolei z Ustawy o transporcie drogowym na kwotę w sumie 2000 złotych za niewyposażenie kierowcy w wymagane dokumenty.

(Visited 3 946 times, 1 visits today)

One thought on “PONAD 30 TON NADWAGI! [ZDJĘCIA, FILM]

  • 8 lipca, 2020 at 9:22 pm
    Permalink

    Ale jak by wykupił zezwolenie którejś kategorii to by nie był przeciążony 🤣😂🤔🤔🤔🤔🤔

    Reply

Dodaj komentarz