POLICYJNY POŚCIG ZA … CIĄGNIKIEM ROLNICZYM

Wydawać by się mogło, że zatrzymanie do kontroli drogowej pojazdu, jakim jest ciągnik rolniczy, jest sprawą niezwykle banalną. Jak się przekonali Funkcjonariusze z nowotomyskiej drogówki, nic bardziej mylnego.


W piątek 10 marca br. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, podczas patrolu w miejscowości Kopanki, zauważyli poruszający się po drodze ciągnik rolniczy bez wymaganych świateł do jazdy dziennej. Ponadto na tylnej belce umieszczonej poza pojazdem stał „pasażer”. Widząc powyższą sytuację Policjanci niezwłocznie wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kierujący za nic wziął sobie sygnały i ruszył w dalszą drogę. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę drogami gruntowymi i polami uprawnymi. W chwili podejmowanych przez funkcjonariuszy prób wyprzedzenia ciągnika rolniczego, jego kierujący gwałtownie skręcał w stronę radiowozu, uderzając go i spychając. Swój udział w całym zdarzeniu miał również „pasażer” ciągnika, który chcąc pomóc w ucieczce swojemu kierowcy, kopał w radiowóz, gdy ten zbliżał się do ich pojazdu. Po półgodzinnych staraniach zatrzymania kierowcy ciągnika, ten zatrzymał się sam. Jak się okazało ciągnik nie przetrwał takiej „wyprawy” po polach. W ciągniku doszło do uszkodzenia przedniego koła, co spowodowało, że mężczyźni nie mogli kontynuować dalszej ucieczki. Ale to jednak jeszcze nie koniec. Mężczyźni podczas zatrzymania stawiali opór i nie wykonywali poleceń wydawanych przez Funkcjonariuszy. Jak się okazało panowie byli braćmi, zamieszkujący pobliską wieś. Jaki był powód niezatrzymania się do kontroli według kierującego? Pojazd nie był zarejestrowany, a ponadto nie posiadał wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Teraz bracia odpowiedzą za uszkodzenie pojazdu służbowego, a kierowca ciągnika ponadto odpowie za przestępstwo jakim było niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pamiętajmy o obowiązku jakim jest rejestracja pojazdu oraz posiadanie ubezpieczenia OC, a być może pozwoli to uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

5 thoughts on “POLICYJNY POŚCIG ZA … CIĄGNIKIEM ROLNICZYM

 • Marzec 12, 2018 at 5:29 pm
  Permalink

  CHWDP JP 100 % wersja agro.

  Reply
 • Marzec 13, 2018 at 2:44 am
  Permalink

  Ale złapali groźnych bandytów, pewnie jechali na pole, a na belce to pewnie jeździ od małego, a może w ciagniku są miejsca stojące. Brawo.

  Reply
 • Marzec 13, 2018 at 6:42 am
  Permalink

  Od kiedy to w ” tak na oko ” 40 letnim ciągniku montowane były światła do jazdy dziennej. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  Reply
 • Marzec 13, 2018 at 9:04 am
  Permalink

  Tak w piątek 10 marca, raczej 10 był w sobotę !!!

  Reply
 • Marzec 13, 2018 at 12:25 pm
  Permalink

  No widać że ciągnik nie zadbany jak zgaduje to pewnie ursus 360 lampa przednia ledwo sie trzyma do tego nie zarejestrowany bravo panowie popisaliście sie taka uwaga o maszyny trzeba dbać a ten ciągnik sie prosi o porządny remont jak by był zrobiony remont to niedość że policja by was nie z£apała po drugie koło przednie by sie nie odpieprzyło a po trzecie jak by była szeroka kabina to pasażer nie stał by na tylnej balce z mojej strony to wszystko

  Reply

Dodaj komentarz