Policyjny pies wywęszył narkotyki – podejrzany już w areszcie

Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi powiatu górowskiego, który w swoim domu posiadał znaczne ilości narkotyków. Na ich trop natrafił policyjny pies służbowy. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że młody mieszkaniec powiatu górowskiego może posiadać w swoim domu narkotyki.

28 marca br. policjanci z Leszna wspólnie z przewodnikiem psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie pojechali do miejsca zamieszkania 33-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń jego domu, w pewnym momencie pies służbowy wskazał, gdzie mogą znajdować się zabronione substancje – był to tapczan stojący w jednym z pokoi. Policjanci znaleźli w nim blisko 350 gramów środków odurzających i psychotropowych w postaci amfetaminy i i marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

29 marca br. Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Głogowie zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Monika Żymełka/leszno.policja.gov.pl

 

 

(Visited 51 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz