POLICYJNY MISTRZ W KICKBOXINGU

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu post. Rafał Sawerwain zdobył Mistrzostwo Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Zawody odbyły się w połowie czerwca br. w podkarpackim Nisku.


Spośród 133 zawodników reprezentujących wszystkie formacje mundurowe, poznański policjant okazał się najlepszy w formule K-1 rules w swojej kategorii wagowej.

W dniach 16–18 czerwca 2017 r. w Nisku odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych.  Organizatorem zawodów był Polski Związek Kickboxingu, Służba Więzienna oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy Aresztu Śledczego w Nisku.

W trwających trzy dni zawodach udział wzięło 133  zawodniczek i zawodników. Byli to reprezentanci  63 jednostek organizacyjnych wielu formacji mundurowych, wśród których znaleźli się m.in.: Policja, Służba Więzienna, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, Służba Celna czy Inspekcja Transportu Drogowego.

Jednym z uczestników zawodów był post. Rafał Sawerwain, policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, który w swojej kategorii wagowej (do 63,5 kg) zajął pierwsze miejsce w formule K-1 rules oraz trzecie miejsce w formule kick-light.

Kick-boxing jest dyscypliną sportową, w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Rywalizacja w tym sporcie walki odbywa się według licznych regulaminów i formuł.
K-1 to formuła w której dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość, nie wolno uderzać łokciem. Walka odbywa się na ringu, standardowo trwa 3×3 minuty.  Formuła kick-light to forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub macie.

Policjant ma już na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. Na Otwartych Mistrzostwach Polski w K-1 (kat. do 58 kg), które odbyły się w 2014 roku w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce. W tym samym roku jeszcze trzykrotnie stanął na podium: w Szczecinie  podczas Polish Fighter Cup, gdzie zdobył I i III miejsce w kategorii wagowej do 60 kilogramów oraz podczas Mistrzostw Polski Oriental Rules w Pomiechówku.

Post. Rafał Sawerwain ma 27 lat. Swoją przygodę ze sportami walki zaczął w wieku 18 lat, kiedy zainteresował się tajskim boksem i kick-boxingiem. Obecnie trenuje w klubie Our Team Poznań Łukasza i Jakuba Smolińskich. Policyjny mundur założył półtora roku temu. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Iwona Liszczyńska / wielkopolska.policja.gov.pl/ zdjęcia: Archiwum prywatne
This slideshow requires JavaScript.
(Visited 1 485 times, 1 visits today)

Leave a Reply