Policjanci zatrzymali 27-latka, podejrzanego o zabójstwo matki

Policjanci zatrzymali 27-latka, podejrzanego o zabójstwo matki. W piątek sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.W czwartek, 23 kwietnia br. około godziny 12:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Czarnkowie prawdopodobnie doszło do zabójstwa. Na miejsce skierowano patrol, a kiedy rzeczywiście w tym mieszkaniu zostało znalezione ciało 69-letniej kobiety, wysłano również grupę dochodzeniowo-śledczą. Stróże prawa niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia i zatrzymania osoby mającej związek ze śmiercią kobiety.

Na podstawie wstępnych informacji jakie funkcjonariusze zebrali w tej sprawie, podjęto decyzję o zatrzymaniu 27-letniego syna zamordowanej, który znajdował się w mieszkaniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin pracowali policyjni technicy i śledczy. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa.

Sekcja zwłok kobiety wykazała, że jej zgon nastąpił z powodu ran ciętych i kłutych zadanych jej kuchennym nożem.

W piątek Sąd Rejonowy w Trzciance na wniosek śledczych i prokuratora, aresztował 27-latka na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra

(Visited 304 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz