Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków, amunicję i broń gazową

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zabezpieczyli blisko kilogram MDMA i ponad 100 gramów amfetaminy. Do sprawy zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Dodatkowo w mieszkaniu 22 i 26 latka kryminalni zabezpieczyli broń gazową i amunicję.
Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21-26 lat w związku z posiadaniem dużej ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli biały proszek i zbryloną jasno-brązową substancje. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i MDMA. Ponadto w miejscu zamieszkania 26-latka policjanci znaleźli kilkanaście sztuk amunicji, a u 22-latka ujawnili i zabezpieczyli broń gazową.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Ostrowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym tj, 21 i 26- latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających. Dodatkowo 26 i 22-latek usłyszeli zarzuty z art 263§2 KK: Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dwóch zatrzymanych to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, trzeci mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

Sąd na wniosek Policji i prokuratora zastosował wobec dwóch mężczyzn tymczasowy areszt, wobec kolejnego poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość karą nawet do lat 10. Natomiast za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 480 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz