Policjanci spełnili marzenie chorej Asi

Śremscy policjanci odwiedzili bardzo wyjątkowe dziecko – sześcioletnią Asię. Dziewczynka jest niepełnosprawna, miała przeszczep nerki, a teraz czeka na Cyber-Oko. Marzeniem Asi było spotkanie z policjantami. Wczoraj, 5 października, to marzenie spełniliśmy.


25 września br. Magdalena Przybyła dziennikarka Tygodnia Ziemi Śremskiej zwróciła się do oficera prasowego śremskiej Policji z prośbą, aby zorganizować spotkanie dla niepełnosprawnej dziewczynki z Grzybna, która marzy o tym, by odwiedzili ją policjanci.

Prośba nas ucieszyła. Było nam bardzo miło, że tak wyjątkowa i cudowna dziewczynka, marzy o spotkaniu z nami. Do prośby dołączyła się mama Asi, informując, że dziewczynka nie może się już doczekać naszych odwiedzin.

5 października, policjanci spełnili marzenie dziecka. Na początku, ale dosłownie przez chwilkę, dziewczynka była onieśmielona. Szybko jednak nabrała odwagi i interesowało ją wszystko, co funkcjonariusze drogówki mieli w radiowozie.

Asia okazała się bardzo rezolutną i wesołą dziewczynką. Choć nie może mówić, komunikowała się z nami uśmiechem, pozowała do zdjęć pokazując, że jest super.

Cudownej Asi podarowaliśmy pluszowego sierż. Pyrka, a jej rodzicom i braciom, Adasiowi i Kubie, wręczyliśmy odblaski.

Dla nas, to też było ważne i piękne spotkanie.

/ Ewa Kasińska /

 

 

(Visited 1 476 times, 1 visits today)

Leave a Reply