Policjanci odzyskali skradzione Porsche warte prawie ćwierć miliona złotych

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową już kilka dni po zgłoszeniu kradzieży Porsche Panamera odzyskali samochód. Jeden ze sprawców, został zatrzymany i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Pozostali dwaj złodzieje nadal są poszukiwani przez funkcjonariuszy.


19 marca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową otrzymali zgłoszenie od właściciela pojazdu Porsche Panamera, że tego dnia jego auto zostało skradzione. Do przestępstwa doszło w nocy, przed domem w rejonie poznańskiego Grunwaldu w Poznaniu. Sprawcy przełamali zabezpieczenia i odjechali samochodem. Po zgłoszeniu, policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i już po kilku dniach operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.

24 marca br. w jednym z garaży w rejonie ulicy Jasielskiej funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze złodziei i odzyskali skradzione Porsche warte ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Kara może być jednak wyższa ze względu na to, że  46-latek działał w warunkach recydywy. Pozostali dwaj mężczyźni, którzy również mieli związek z tym przestępstwem są wciąż poszukiwani przez funkcjonariuszy, a odzyskany samochód po wykonaniu niezbędnych czynności będzie mógł wrócić do właściciela.

Marta Mróz/wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 36 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz