Policjanci odnaleźli dwóch chłopców. Apelujemy do rodziców! Pilnujcie swoje pociechy!!!

Szybkie i zdecydowane działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile pozwoliły na odnalezienie dwóch 8-letnich chłopców tuż przed zmrokiem. Dzieci wykorzystując nieobecność swoich rodziców, wyszły z domu nikogo nie informując. Apelujemy do rodziców!!! Pilnujcie swoje pociechy!!!

Przed godziną 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację od rodziców, że ich 8-letni syn zniknął z mieszkania na osiedlu Górnym w Pile. W tym czasie mama chłopca była na zebraniu w szkole, a tata na chwilę poszedł do sklepu. Rodzice przekazali, że dziecko choruje i może mieć problem z orientacją w terenie.

Zaalarmowani o tym zdarzeniu policjanci natychmiast zapoznali się z rysopisem zaginionego i szybko rozpoczęli poszukiwania chłopca. W trosce o zdrowie i życie 8-latka, oraz mając na uwadze zbliżającą się noc, do działań zaangażowano łącznie kilkudziesięciu policjantów oraz przewodnika z psem służbowym. Dla policjantów ogłoszono alarm.

Po niespełna dwóch godzinach policjanci na terenie gminy Szydłowo zauważyli idącego poboczem chłopca. Natychmiast zatrzymali się i podeszli do niego. Okazało się, że chłopiec ma 8 lat, ale nie odpowiada rysopisowi zaginionego ośmiolatka. Policjanci szybko ustalili, że to inny chłopiec, który również bez wiedzy rodziców oddalił się z domu. Powiedział mundurowym, że idzie do swojej cioci do Tuczna. Miał ze sobą dwa koce i trochę pieniędzy. Wyszedł ze swojego mieszkania przy ulicy Witaszka w Pile. Rodzice tego chłopca w momencie odnalezienia przyszli do komendy zgłosić zaginięcie.

Chwilę później funkcjonariusze odnaleźli także pierwszego chłopca. Chodził po lesie, nieco oddalonym od miejsca zamieszkania. Dziecko nie było w stanie powiedzieć dlaczego wyszło z domu. Chłopcy zostali przekazani zdenerwowanym rodzicom. Dzięki sprawnym działaniom policjantów dwóch chłopców szybko zostało odnalezionych jeszcze przed zmrokiem.

Apelujemy do wszystkich rodziców!!! Pilnujcie swoje pociechy!!!

Podkom. Żaneta Kowalska/pila.policja.gov.pl

(Visited 380 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz