Podziękowali chłopcu za obywatelską postawę

Szef średzkich mundurowych insp. Paweł Wawrzyniak i Starosta Średzki Ernest Iwańczuk podziękowali 15-letniemu chłopcu za wzorowe zachowanie, które pozwoliło zatrzymać na gorącym uczynku włamywacza. Gratulacje złożono również rodzinie i wychowawcom chłopca.
21 marca br. w siedzibie Starostwa Średzkiego miały miejsce obrady Komisji Bezpieczeństwa. Były wyjątkowe, ponieważ początek spotkania przeznaczono na bardzo miłą chwilę. Włodarz powiatu Ernest Iwańczuk i Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wielkopolskiej inspektor Paweł Wawrzyniak złożyli podziękowania 15-letniemu chłopcu za wzorową postawę obywatelską podczas wydarzeń z 13 marca br. Wtedy to nastolatek podbiegł do policjantów obsługujących interwencję w centrum miasta i poinformował ich, że widział przed chwilą jak ktoś niedaleko stąd wybija szyby w przedszkolu i chce się włamać. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali 40-latka na gorącym uczynku przestępstwa.

Szef średzkich mundurowych wyszedł z inicjatywą uhonorowania tej wzorowej postawy pamiątkowym listem gratulacyjnym. Podziękowania w pełni poparł starosta średzki nagradzając chłopca przygotowanym upominkiem. Na spotkanie chłopiec przybył w obecności najbliższej rodziny i dyrektor szkoły podstawowej nr 3, do której uczęszcza nastolatek dlatego gratulacje złożono również opiekunom nastolatka.

Zdjęcia: Zbigniew Król/sroda-wielkopolska.policja.gov.pl

(Visited 220 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz