Po miesiącu stracił prawo jazdy

Policjanci pilskiej drogówki w ostatnim czasie zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mieszkańcowi gminy Kaczory, który swoją brawurową jazdą stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Młody kierowca po kilkukrotnym manewrze wyprzedzania na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze.


W środę Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na drodze pomiędzy miejscowością Kaczory, a Piłą. Wysłany na miejsce patrol po rozmowie ze świadkami zderzenia ustalił, że 19-letni kierowca wyprzedzał szereg jadących przed nim aut. Na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, co doprowadziło do dachowania i uderzenia w pobliskie drzewo. Kierujący miał duże szczęście, ponieważ nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak się później okazało mieszkaniec gminy Kaczory posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami zaledwie od miesiąca. W związku z zagrożeniem jakie spowodował młody kierowca policjanci postanowili sporządzić wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymać nabyte niedawno prawo jazdy. W świetle nowych przepisów sąd może wobec mężczyzny nałożyć grzywnę do nawet 30 tysięcy złotych.

Brawurowe zachowania stanowią zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale również innych uczestników ruchu. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze. Przypominamy również, że przekroczenie przez kierującego 20 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego w ciągu pierwszego roku od wydania prawa jazdy wiąże się z jego utratą.

sierż. Magdalena Szukajło/pila.policja.gov.pl/

(Visited 86 times, 1 visits today)

Leave a Reply