Pijany motorowerzysta z sądowym zakazem spowodował wypadek

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi gminy Złotów, który był sprawcą zdarzenia drogowego. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że prowadził motorower będąc w stanie nietrzeźwości.


Policjanci z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki drogą radiową otrzymali zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż kierujący motorowerem marki Dafier, 48-letni mieszkaniec gminy Złotów prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu z naczepą marki Iveco i najechał na jego tył. Kierowca motoroweru przyznał się do spowodowania wypadku. Mundurowi sporządzili szczegółową dokumentację ze zdarzenia drogowego, a odpowiedzialności mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

To jednak nie koniec kłopotów 48-latka po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych. Dodatkowo policjanci wyczuli od mieszkańca gminy Złotów alkohol, poddali go więc badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że ma w swoim organizmie ponad dwa promile. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że wcześniej do śniadania wypił około pół litra wódki. Nieodpowiedzialne zachowanie 48-latka bulwersuje tym bardziej, że właśnie za kierowanie pojazdami mechaniczni w stanie nietrzeźwości otrzymał sądowy zakaz ich prowadzenia.

48-latek za swoje kolejne przewinienie będzie odpowiadał przez sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponownie apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Zbyt dużo tragedii odbywa się w ruchu drogowym przez pijanych, pod wpływem środków odurzających kierowców oraz tych, którzy lekceważą przepisy prawa o ruchu drogowym i zakazy sądowe. Tylko w miniony weekend złotowscy policjanci zatrzymali i uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy po narkotykach prowadzili swoje samochody.

/zlotow.policja.gov.pl/

(Visited 175 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz