Pijany kierowca potrącił policjanta i chciał uciekać. Mężczyznę czekają surowe konsekwencje

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34–latek, który prowadził auto przemieszczając się ulicami Rostarzewa w gminie Rakoniewice. Mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji potrącił policjanta i próbował uciekać. Funkcjonariusz mimo odniesionych obrażeń w ostatnim momencie zdążył wyjąć kluczyki ze stacyjki i unieruchomić pojazd.


Kierowca został zatrzymany. Teraz przed Sądem będzie odpowiadał za złamanie przepisów kodeksu karnego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Do zdarzenia doszło 10 maja około godz. 21.00. Grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy poruszającego się samochodem osobowym marki VW Passat, który najprawdopodobniej jest pijany. Policjanci patrolując ulice Rostarzewa w gminie Rakoniewice zauważyli pojazd odpowiadający rysopisowi. Funkcjonariusze natychmiast wezwali kierowcę do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna zatrzymał się, a kiedy podszedł do niego policjant postanowił uciekać. Kierowca volkswagena potrącił policjanta chcąc odjechać z miejsca kontroli. Odpowiednio ustawiony radiowóz przez innych funkcjonariuszy skutecznie odcinał drogę kierowcy pozbawiając go jednocześnie możliwości dalszej ucieczki. Policjant mimo odniesionych obrażeń zdołał w ostatniej chwili wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i unieruchomić pojazd.

W trakcie zatrzymania policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek założonych na ręce trzymane z tyłu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy tylko potwierdziło zgłoszenie, jak również przypuszczenia interweniujących funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że 34-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kodeks karny przewiduje, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej policjanta również grozi kara więzienia na okres nawet do lat 3.

/grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 921 times, 1 visits today)

One thought on “Pijany kierowca potrącił policjanta i chciał uciekać. Mężczyznę czekają surowe konsekwencje

  • 14 maja, 2020 at 11:12 pm
    Permalink

    Radiowóz blokował jeden pas. Na drugim powinna być kolczatka. Ale durne polskie przepisy wręcz uniemożliwiają jej zastosowanie. Policjant wzywający do zatrzymania przed blokadą, zatrzymany ruch etc. W polskich realiach i dynamicznej akcji wręcz niemożliwe. A wystarczy popatrzeć na filmy z usa, gdzie policjant rozwija kolczatkę tuż przed ściganym autem.

    Reply

Dodaj komentarz