Pęknięte opony przyczepy przyczyną utrudnień w ruchu

Pęknięcie opon przyczepy znajdującego się w ruchu ciągnika rolniczego stałą się przyczyną utrudnień na drodze krajowej w Powodowie. Na miejsce skierowano policjantów WRD, którzy do czasu usunięcia przeszkody kierowali ruchem. Kierujący zestawem nie odniósł żadnych obrażeń.


15.04.2020 r. ok.godz. 09:30 na drodze K32 w Powodowie doszło do zdarzenia, w następstwie którego ta ruchliwa arteria stała się trudniejsza do przejechania niż zazwyczaj. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skierowani na miejsce ustalili, że w trakcie jazdy zestawu rolniczego pękły dwie opony przyczepy, co w konsekwencji doprowadziło do jej wywrócenia. Przyczepa i przewożony na niej piasek częściowo zablokowały drogę oraz pobocze. Szczęśliwie w tym miejscu i czasie nie znajdowały się inne osoby, które mogłyby ucierpieć w wyniku zdarzenia.

Połączony z przyczepą ciągnik pozostał na kołach, a kierujący nim mieszkaniec Opalenicy nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli kierowanie ruchem. Do postawienia przyczepy konieczny okazał się specjalistyczny sprzęt. Płynność ruchu przywrócono po około 3 godzinach.

wolsztyn.policja.gov.pl

(Visited 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz