Opiekując się starszą kobietą okradała domowników z pieniędzy

Ostrzeszowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku kobietę, która opiekując się starszą osobą wykorzystywała nieuwagę domowników i okradała ich z pieniędzy. Przez okres dwóch miesięcy opiekunka ukradła łącznie 1600 zł. Śledczy w chwili zatrzymania przy nieuczciwej kobiecie ujawnili 800 zł, które zwrócili pokrzywdzonym. Podejrzana usłyszała już zarzuty do których się przyznała.Nieuczciwa opiekunka to 37-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów, która została zatrudniona do opieki przy starszej kobiecie. Sprawczyni pracę rozpoczęła w lutym 2019r. w jednym z prywatnych domów na terenie gminy Ostrzeszów, a do jej zdań należało opiekować się starszą kobietą. Jak się okazało prócz rzetelnej opieki nad starszą osobą, 37-latka równie rzetelnie okradała innych domowników.

Kryminalni ustalili, że opiekunka od lutego 2019r. systematycznie kradła pieniądze domowników, które były pozostawiane w różnych miejscach w domu. Pieniądze, które zabierała, to były banknoty w wysokości 100 zł., a przez okres dwóch miesięcy 37-latka łącznie ukrada 1600 zł. W toku wykonywanych czynności służbowych policjanci odzyskali 800 zł., śledczy skradzione pieniądze ujawnili przy 37-latce oraz w jej prywatnym domu.
Podejrzana usłyszała już zarzuty kradzieży cudzego mienia, do których się przyznała, to przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz