Ofiara śmiertelna na drodze DW432

W nocy z poniedziałku na wtorek służby ratownicze naszego powiatu interweniowały podczas zdarzenia drogowego pod miejscowością Luciny.

26 października 2021 roku o godzinie 1:06 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego na drodze wojewózkiej DW 432 w pobliżu miejscowości Luciny.
KAROLINA PILARCZYK Królowa Driftu Wsiadający po alkoholu do samochodu są zabójcami! Żadnej litości 

Na wskazane miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy ze śremskiej jednostki, jak również dwa zastępy z jednostki OSP w Niesłabinie. Dodatkowo na miejsce przybyły ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce działań pierwszych zastępów dowódca przeprowadzając rozpoznanie ustalił, że w zdarzeniu udział brał samochód osobowy. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który znajdował się wewnątrz kabiny. Rozbity samochód znajdował się na skraju Drogi Wojewódzkiej 432. 

Strażacy natychmiast przystąpili do realizacji działań ratowniczych w postaci zabezpieczenia terenu akcji oraz udzielenia rannemu niezbędnej pomocy. W ramach wykonywanych czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i na podstawie odniesionych obrażeń ratownicy odstąpili od udzielania pomocy. Obecni na miejscu ratownicy ZRM stwierdzili zgon kierującego pojazdem. Mężczyzna znajdował się wewnątrz kabiny i był uwięziony przez zniszczoną karoserię pojazdu. Równolegle do działań medycznych realizowano działania mające na celu stabilizację rozbitego samochodu oraz wykonania dostępu do ewakuacji uwięzionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Przez cały czas trwania działań miejsce akcji było zabezpieczane przez funkcjonariuszy Policji, którzy wyłączyli z ruchu ten odcinek drogi. W trakcie wykonywania działań przez strażaków policjanci przystąpili do przeprowadzania czynności dochodzeniowych mających na celu ustalić przebieg i przyczynę zdarzenia.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy zastępy GBA, SLRt i SLRr z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Śremie oraz zastęp GBA i SLRt z jednostki OSP w Niesłabinie, Zespół Ratownictwa Medycznego ze szpitala w Śremie i radiowozy z  Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak – KP PSP w Śremie
Zdjęcia: bryg. Tomasz Wybierała – KP PSP w Śremie/kppsp-srem/

(Visited 670 times, 1 visits today)

Leave a Reply