Nowy Tomyśl: Zwłoki mężczyzny przy płonącym aucie. Są już wyniki sekcji zwłok i dwie wersje zdarzeń

Policja i prokuratura z Nowego Tomyśla wyjaśniają okoliczności pożaru i śmierci mężczyzny. Do zdarzenia doszło 14 grudnia na ul. Osiedlowej. Około godz. 5.30 pożar dostrzegł jeden z mieszkańców.

– Policjanci pojawili się na miejscu. Okazało się, że obok płonącego auta leży ciało mężczyzny. Udało się ustalić jego tożsamość. Wiadomo, że był obywatelem Ukrainy – informował wówczas starszy sierżant Mariusz Majewski, rzecznik nowotomyskiej policji.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny. Jak poinformowała prokuratura, w tej sprawie prowadzone jest śledztwo z art. 155 kodeksu karnego, który dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. Co do tej pory udało się ustalić?

– Nikomu nie przedstawiono zarzutów. Sekcja zmarłego nie doprowadziła do ujawnienia śladów wskazujących na udział w zdarzeniu osób trzecich. Najbardziej prawdopodobną wersją jest nieumyślne zaprószenie ognia przez pokrzywdzonego, który miał zwyczaj palenia papierosów w samochodzie bądź wywołanie pożaru przez zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe – mówi tvn24.pl Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Źródło: TVN24

Nowy Tomyśl: Zwłoki mężczyzny przy płonącym aucie

Strażacy zgłoszenie o pożarze samochodu odebrali w niedzielę rano. Jak przekazuje nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków w pobliżu płonącego samochodu znaleziono zwłoki – prawdopodobnie mężczyzny.  W akcji brały udział nasze dwa zastępy. Wszystkie szczegóły są ustalane. Na razie nie wiadomo, jak doszło do tragicznego zdarzenia i co było przyczyną pożaru – mówi dyżurny. – informuje epoznan.pl 

Na miejscu pracują również policjanci i prokurator.

Więcej informacji niebawem …

Zdjęcie ilustracyjne

(Visited 14 206 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz