NOWY TOMYŚL: PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI PRÓBOWAŁ WRĘCZYĆ POLICJANTOM ŁAPÓWKĘ

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali obywatela Białorusi, który jechał pojazdem ciężarowym DAF XF mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.


Chcąc uniknąć odpowiedzialności razem z pasażerem, zaproponowali policjantom łapówkę, aby Ci odstąpili od czynności. Noc spędzili w areszcie.

26 września 2021 roku na autostradzie A-2 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli pojazd ciężarowy DAF, który zjeżdżał do krawędzi jezdni. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli.

Podczas kontroli drogowej wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Za kierownicą siedział 26-letni obywatel Białorusi, który przyznał, że wcześniej spożywał alkohol z pasażerem.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy, okazało się że ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas weryfikacji tachografu mundurowi zobaczyli zapis, że pojazd od pewnego czasu się nie porusza. Okazało się, że kierowca celowo zakłócał pracę rejestratora, aby zaoszczędzić czas pracy na trasę poza granicami Polski.

Podczas kontroli oświadczyli, że mają przy sobie 400 Euro. Nakłaniali policjantów, aby zaprzestali dalszych działań, wówczas przekażą im do podziału wspomnianą sumę.

Funkcjonariusze zatrzymali obywateli Białorusi, a na poczet przyszłych kar zabezpieczyli gotówkę. Odpowiedzą oni za próbę przekupstwa policjantów, a kierowca także, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(Visited 416 times, 1 visits today)

Leave a Reply