Nowy Tomyśl: Dramat w mieszkaniu przy ul. Tysiąclecia. Nie żyje kobieta [AKTUALIZACJA]

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór po godzinie 21 w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Tysiąclecia w Nowym Tomyślu.

Niepełnosprawny mężczyzna wydostał się z mieszkania by wezwać pomoc. Jego opiekunka była nieprzytomna, jak się okazało kobieta nie żyła.

O szczegółowe informacje dotyczące zdarzenia poprosiliśmy KPP Policji w Nowym Tomyślu, KP PSP w Nowym Tomyślu oraz Ośrodek Opieki Społecznej w Nowym Tomyślu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu:

Zdarzenie dotyczyło osoby nieprzytomnej w mieszkaniu przy ul. Tysiąclecia w Nowym Tomyślu. Służby zawiadomił sąsiad. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Nowy Tomyśl. Po przybyciu na miejsce SP zastano przewlekle chorego mężczyznę, który był przytomny oraz nieprzytomną kobietę. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu całego mieszkania przy pomocy miernika wielogazowego, w związku z podejrzeniem występowania tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia. Lekarz po przebadaniu kobiety stwierdził zgon. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. – informuje mł. ogn. Marcin Kozica Starszy Technik z KP PSP Nowy Tomyśl.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu:

W związku z zapytaniem informuję,że podczas zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego nie stwierdził konieczności hospitalizowania niepełnosprawnego mężczyzny. Na miejsce przyjechała rodzina ww., i jest on pod jej opieką. Pracownik socjalny tut. OPS podejmuje próby nawiązania kontaktu z rodziną w celu ustalenia ewentualnej pomocy, jednak do chwili obecnej nie doszło do bezpośredniego kontaktu gdyż rodzina jest w trakcie załatwiania spraw związanych z pochówkiem. – Danuta Michałowicz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu:

Na ul. Tysiąclecia doszło do zgonu 66 letniej kobiety. Wykluczony udział osób trzecich.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu mł. asp. Joanna Jerzewska
Fot. czytelnik
Zobacz również …

(Visited 13 078 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz