Nowotomyscy policjanci odzyskali skradzione na terenie Niemiec Subaru Levorg warte ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu 16 września br.odzyskali skradzione na terenie Niemiec Subaru Levorg. Wartość pojazdu to ponad 100 tysięcy złotych. Jak na razie w sprawie zatrzymano jedną osobę – 24-letniego mieszkańca Warszawy.


W sobotnie popołudnie dyżurny komendy w Nowym Tomyślu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o uszkodzonym pojeździe marki Subaru, który stoi na trawiastym poboczu autostrady. Na miejsce skierowano patrol nowotomyskiej drogówki. Oczom policjantów ukazało się uszkodzone Subaru Levorg z 2017 roku, wewnątrz którego, siedział 24-letni mieszkaniec Warszawy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie osoby i pojazdu, okazało się, że samochód został skradziony na terenie Niemiec. Jego wartość rynkowa sięga ponad 100 tysięcy złotych. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci do uszkodzeń pojazdu doszło w momencie, gdy kierowca pojazdu ustawił autopilota – funkcję, która kontroluje tor jazdy, rozpoznaje drogę oraz pasy znajdujące się na jezdni. Coś jednak nie zadziałało tak jak powinno i subaru wpadło do rowu.

Jest to już kolejny przypadek jak skradziony pojazd z Niemiec zostaje odzyskany na terenie nowotomyskiego powiatu.
 

(Visited 480 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz