NIESPOKOJNY DZIEŃ W POWIECIE ŚREDZKIM

Fala niepokojących zdarzeń rozpoczęła się o godzinie 13:29 kiedy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Lubrze.


Do działań skierowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzykosach. W wyniku zdarzenia ucierpiała 1 osoba, której udzielono pomocy medycznej. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o transporcie jej do szpitala w Jarocinie. Utrudnienia w tym miejscu trwały blisko 3 godziny, a strażacy dodatkowo pomagali Policji w kierowaniu ruchem.

Kolejne zdarzenie dotyczyło wypadku na prywatnej posesji. W trakcie prowadzonych prac pielęgnacyjnych na terenie parku, ciągnik rolniczy wpadł do stawu. Zaalarmowane zostały znaczne siły i środki. Do działań skierowano 1 zastęp z JRG Środa Wlkp., 2 z JRG 1 Poznań, 1 z OSP Brodowo, 1 z OSP Koszuty oraz grupę operacyjną KP PSP w Środzie Wlkp. Na miejscu okazało się że operator maszyny wydostał się z niej o własnych siłach, który po udzieleniu pomocy medycznej został przewieziony przez ZRM do szpitala w Środzie Wlkp.
To jednak nie koniec. O godzinie 16:18 dyżurny SKKP przyjął kolejne wezwanie do wypadku na dk 11. Tym razem dotyczyło one ponownie zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, tym razem w miejscowości Nowe Miasto. Na miejscu pojawił się 1 zastęp z JRG Środa Wlkp., 1 z OSP Nowe Miasto, 1 z OSP Klęka. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a działania ograniczyły się do usunięcia pojazdów oraz uprzątnięcia elementów pokolizyjnych.
Na koniec dnia 1 zastęp z JRG Środa Wlkp. udał się na ulicę Rejtana w Środzie Wlkp. gdzie w mieszkaniu w bloku doszło do uruchomienia alarmu czujki tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono.
Opracowanie: asp. Krystian Senk, zdjęcia: asp. sztab. Mariusz Poll, asp. Krystian Senk

/kppsp-sroda-wielkopolska/

(Visited 16 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz